Other Media

 • 10/20/2016 - Anonymous

  According to USA Today and numerous sources:11  rural hospitals have gone out of business in Ga including a semi urban one partially owned by Emory in Smyrna. Ga has over 120 hospitals but  medicaid coverage has not been extended  for many of the poor. 73 people were arrested in civil disobedience several years ago led by Moral Monday. The issue has received coverage by writer Andy Miller formerly of the AJC.

 • 10/17/2016 - Anonymous

   iş bankası ek hesap faiz oranları

 • 10/16/2016 - Anonymous

  İnsanlar, kredi alırken tüm bankaların daha önceki geçmişinize bakarak size kredi puanı verdiğini biliyor. Ancak kredi notunun neden bu kadar önemli olduğunu kavrayamamış olmalarından dolayı en ufak bir hatanın dahi kredi notlarını doğrudan olumsuz etkileyeceğini ve kredi almalarının önüne geçeceğinin farkında değiller. Kredi notu 2016 yılında birçok kişinin yakındığı bir konu haline geldi, acil para ihtiyacını bir şekilde kredi ile hallettiğimizden artık bu konuda herşey monoton hale geldi diyebiliriz. İnsanlar harcama yaparlar ve toplu paraya ihtiyacı olduklarında direkt olarak ihtiyaç kredisi veya duruma göre araç kredisi gibi krediler çekerler. 

 • 10/15/2016 - Anonymous

  Kızların aşık olduğu yıllar geçse de yaşlanmayan popçu gökhan türkmen 2016 single şarkısı olan öyle güzel ki ile bir günde 140 bin dinlendi ve bu rakam giderek artış göstermektedir. Dinleyicilerine her zaman benzersiz bir müzik ziyafeti sunan gökhan türkmen öyle güzel ki şarkı sözlerini de büyük özveri ile hazırlamış. Tam da bu yaz gelen şarkıların sonu geldi dedik ve gökhan türkmen bir kere ne denli başarılı bir isim olduğunu hatırlattı.

 • 10/15/2016 - Anonymous

  Sigortasız Kredi Çekilir mi?Sigortasız Kredi Çekilir mi?

  Sigortasız kredi çekilir misorusunun cevabını merak edenler için böyle bir başlığı ele almak istedik. Sigortasız olan ve kredi çekmek isteyen birçok insan için bu soruya yanıt vermek için sitemize bu içeriği girdik.

 • 10/09/2016 - Anonymous

  469 bulutlara esir olduk

 • 10/08/2016 - Anonymous

  How to choose the right battery by Robert Tronge

  http://battery.nfshost.com

  There are many different types of batteries out there according to Robert Tronge, so how do you chose which one to use in your car, boat, or RV? First lets take a look at what different types of batteries are made. You have starting batteries that are used to start a vehicle and also deep cycle batteries which are often used on trolling motors and are drained each use and then recharged.

  Deep cycle vs. auto batteries

 • 9/26/2016 - Anonymous

  By Paul Hays:

   

   from a rticle by Arielle Kass in AJC Metro Section

   

  Fulton County is moving to grant raises to 10% of the county workforce in a type of "living wage" grant that would cost Fulton County a mere $16 million..

  According to a county vote int will be implemented over a course of 5 years and bring the salaries of the poorest paid up to $31,000 from $23,500 currenly [Fall 2016]

  It was not discloed who organized for this or who voted in either way.. According to the AJC salaries will be %14.90 by 2021. Custodial workers to clearks.

 • 9/19/2016 - Anonymous

  Bu yıl hangi şarkıları dinliyorsunuz ? hemen 2017 Şarkılar sitesine gelin ve yüzlerce şarkının tadını kesintisiz çıkarın. Doyasıya müzik dinleybileceğiniz online müzik dinleme platformu olan sitemizde 7/24 müzik yayını yapılmaktadır. Dileyen herkes bu adresi ziyaret edebilir ve yılın en güzel pop, slow ve yabancı şarkı listelerini takip ederek en yeni hit şarkılardan haberdar olabilir. 2017 Şarkıları konsteptiyle yeni yıla damga vuran tek adres. Müzik dinlemek bu kadar keyif verici bir hal almamıştı.

  link : http://www.yenisarkilar.org/

   

 • 7/05/2016 - Anonymous

  As I finally come up to the station, a border agent steps out and says "hello, you coming into the U.S."? For just a minute I think about telling him, " no, I am just walking backwards to the arctic circle for the Guinness book, but you caught me and I will go home now". I thought about this because I know above all else, where there is government, there is stupidity in endless quantities. I was hoping to get out of this alive, but I soon realized it was not going to happen. I answer, " yes, I am just heading home to Michigan from a trip up into the Yukon". He then says, " You'r crossing in Montana. Wouldn't it have been easier to go straight across through the upper peninsula of Michigan"? I think to myself, " no hit Sherlock, but I was hoping to cross unabated so I chose to cross here". I answer, " I am just taking the scenic route. I didn't know these remote stations were manned". He replies, " yes, but only sporadically.